مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یکی از روش های درمانی برای ریزش مو در مردان و زنان است. در این روش با تنظیم کردن فاکتور های رشد، ویتامین ها و پروتئین ها در پوست سر افرادی که مبتلا به ریزش مو هستند، درمان صورت می گیرد. در دنیای امروز مزوتراپی یکی از سریعترین روش ها برای درمان ریزش موهاست و به ایجاد تعادل هورمونی و غلبه بر عوامل مختلف مؤثر بر ریزش مو کمک می کند. این روش برای اعمال نیاز به جراحی ندارد و از جمله روش های غیر تهاجمی به شمار می رود. در روش مزوتراپی دارو های به طور مستقیم در محل ریشه‌ی مو تزریق می شوند.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی (Mesotherapy)، تزریق داروی خاص (مانند ویتامین، آنزیم یا هرمون)، در محل مورد نظر است. از مزوتراپی، برای اهداف مختلفی استفاده می شود. به عنوان مثال، برای تقویت مو (چه بعد از کاشت مو، چه به طور معمولی) یا جوانسازی، کشش پوست یا از بین بردن چربی ها از مزوتراپی استفاده می شود. این روش، اول بار توسط دکتر مایکل پیستور (Michel Pistor) در سال ۱۹۵۲ در فرانسه ابداع و مورد استفاده قرار گرفت.با استفاده از این روش مقادیر کافی از دارو ها و مواد تقویت کننده‌ی رشد مو در محل ریشه‌ی مو تأمین می شود. در هیچ روش درمانی دیگری نمی توان اینگونه مواد مغذی را در محل و دقیقاً به مقدار کافی به ریشه مو رسانید. نتایج حاصل از مزوتراپی برای مو بسیار سریع حاصل می شود و می توان به صورت اختصاصی برای هر فرد ترکیب دارویی خاصی بر اساس وضعیت عمومی و علت ریشه ای ریزش مو تزریق کرد.

مزایای مزوتراپی مو

انواع مواد مورد استفاده در مزوتراپی

مزوتراپی یکی از خدماتی است که در کلینیک پوست و مو ارائه می شود. موادی که در آن  مورد استفاده قرار می گیرند به صورت مایعی برای تزریق آماده می شوند. این مایع حاوی عصاره‌ی گیاهان، ویتامین ها، پروتئین ها و هورمون هاست. این مواد با توجه به نیاز های فردی ترکیب و آماده می شود. ویتامین های بیوتین، ویتامین ب 5 و ویتامین سی از جمله ویتامین های ضروری برای رشد مو هستند که در این ترکیب مورد استفاده قرار می گیرند. عصاره های گیاهی جنسینگ، جینکوبیلوبا، نخل اره ای و رزماری متداول ترین گیاهان مصرفی در مزوتراپی است. ویژگی عصاره‌ی این گیاهان افزایش خون رسانی به ریشه‌ ی مو ها و جلوگیری از تخریب هورمونی فولیکول های مو است. علاوه بر این مواد، اسیدهای امینه سیستین، تائورین و متیونین نیز در محلول استفاده می شود.

مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است

تمام افرادی که دچار ریزش مو هستند و یا تار مو های نازکی دارند که نیازمند تقویت باشد می توانند از این خدمات بهره ببرند. افرادی که نسبت به درمان های هورمونی مانند ماینوکسیدیل حساسیت دارند و یا وقت و حوصله‌ ی کافی برای استفاده‌ی روزانه محلول ها را ندارند از روش های جایگزینی مانند مزوتراپی برای مو، بهتر و سریعتر نتیجه می گیرند.

ماندگاری نتایج مزوتراپی مو

مزوتراپی موی سر در مقایسه با دیگر روش‌های درمانی غیر جراحی، تاثیرات طولانی و دراز مدتی دارد. به طور کلی مدت ماندگاری نتایج آن در هر بیمار با توجه به علت ریزش مو و شدت ریزش مو با یکدیگر فرق خواهد داشت، ولی نتایج درمانی آن در اغلب افراد ۴-۳ سال ماندگار است و پس از این مدت درمان با مزوتراپی باید مجدداً تکرار شود.

توصیه های قبل از مزوتراپی

یک روز قبل از مزوتراپی استفاده از محلول های ریزش مو را قطع کنید. پیش از مراجعه برای انجام لازم است موها را با شامپوی مناسب شستشو دهید و پس از آن از هیچ گونه ماده‌ی موضعی و حتی محلول های ضد ریزش مو اعم از گیاهی و شیمیایی استفاده ننمایید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی

 استحمام تا 24 ساعت ممنوع است و در طول دوره‌ی مزوتراپی، نباید از رنگ و سایر مواد شیمیایی روی موها استفاده کرد. در صورت امکان در روزهای بعد از تزریق روزانه چند دقیقه محل تزریق را با سر انگشتان ماساژ دهید.

مزوتراپی مو

کاربردهای درمانی مزوتراپی

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

عوارض مزوتراپی مو موقتی هستند و به دلیل اینکه تنها در لایه درم پوست انجام می شود هیچ خطری برای سلامتی بیماران به همراه ندارد. عوارض جانبی موقتی مزوتراپی برای مو می تواند شامل درد خفیف در ناحیه تزریق شده ، خارش ، التهاب یا سردرد جزئی باشد. برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی این روش، استفاده از پمادهای ضد التهاب بعد از هر جلسه با مشورت پزشک توصیه می شود. علاوه بر این ، باید از حضور در مکان های مرطوب مانند سونا یا استخرها خودداری کنید. همچنین برای محافظت از منطقه تحت درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

بهترین برند مزوتراپی و قیمت آن

بهترین برند کوکتل مزوتراپی است که به مزوتراپیست ها کمک می‌کند تا بتوانند به راحتی بدون عوارض این کار را  انجام دهند. مارک‌های مختلفی از کوکتل‌های مزوتراپی در کشور وجود دارد؛ بهترین برندهای مزوتراپی مو توسط شرکت‌های اسپانیایی و آمریکایی تولید می‌شوند و کوکتل مزوتراپی موی ارزان نیز توسط شرکت‌های کره جنوبی و ترکیه تولید می‌شوند.

نمونه کارهای مزوتراپی

هایفوتراپی چیست

مزوتراپی

هایفوتراپی چیست

مزوتراپی

هایفوتراپی چیست

مزوتراپی

اما آنچه مهم است این موضوع است که کلینیک زیبایی رامیلا  بهترین برند را با بهترین قیمت برای شما تهیه می‌کند و شما می‌توانید برای مشاوره رایگان با اطمینان از بهترین برند مزوتراپی و قیمت آن استفاده کنید پس حتما با ما در تماس باشید.