هایفوتراپی

هایفو به واقع نوین ترین سیستم جوان سازی با روشی مدرن برای افزایش محسوس اثرات درمان های جوانساز پوست (مانند تحریک تولید کلاژن، بازسازی لایه های پوست) است که بدون نیاز به تزریق، برش و یا لیزر و همچنین بدون هیچ نیازی به دوره نقاهت اعمال اثر می کند.

هایفوتراپی چیست

هایفوتراپی چیست؟

هایفو یا HIFU مخفف واژه‌ی انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound به معنای «امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا» است. یکی از روش‌های جدید در درمان‌های زیبایی برای سفت کردن و لیفتینگ پوست است که بدون درد و غیرتهاجمی بوده و می‌تواند جایگزین لیفت صورت شود.

در هایفوتراپی از امواج فراصوت (اولتراساوند) استفاده می‌شود. یعنی همان امواجی که در دستگاه‌های سونوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در HIFU این امواج به صورت متمرکز به لایه‌ی خاصی از پوست انرژی وارد کرده و باعث تحریک تولید رشته‌های کلاژن می‌شوند. کلاژن‌ها وظیفه‌ی استحکام بافت‌های بدن از جمله پوست را دارند؛ لذا این اتفاق باعث می‌شود که پوستی سفت‌تر و بدون چین و چروک داشته باشیم.

 هایفوتراپی صورت

دستگاه هایفو با استفاده از امواج متمرکز فراصوت لایه‌ای از پوست که در زیر لایه‌ی سطحی قرار دارد را مورد هدف قرار داده و به آن انرژی وارد می‌کند. انرژی امواج فراصوت باعث می‌شود که دمای این لایه به سرعت افزایش یابد.

وقتی سلول‌های لایه‌ی هدف به دمای خاصی برسند، دچار آسیب سلولی می‌شوند. شاید به نظر برسد که این اتفاق در تضاد با اهداف ما یعنی بهبود کیفیت پوست صورت باشد، اما این گونه نیست. آسیب به سلول‌ها باعث تحریک تولید پروتئین‌ هایی به نام کلاژن می‌شود. کلاژن‌ها مسئول حفظ ساختمان طبیعی پوست و بسیاری از دیگر بافت‌های بدن هستند. هرچه مقدار کلاژن در بافت بیشتر باشد، آن بافت سفت‌تر می‌شود.

پس افزایش کلاژن باعث می‌شود که پوستی سفت، صاف و بدون چین و چروک داشته باشد. چون امواج پرانرژی فراصوت روی لایه‌ی خاصی از پوست متمرکز هستند، به لایه‌های بالایی و زیرین ناحیه‌ی مورد هدف، آسیبی وارد نمی‌شود. ماهیچه‌ها، اعصاب و دیگر سلول‌های پوست هم دست نخورده باقی می‌مانند.

انجام هایفوتراپی تخصصی در شهریار

دوام و ماندگاری نتایج هایفوتراپی

ماندگاری نتایج حاصل شده از روش هافوتراپی حدودا ۲ سال می باشد. با توجه به اینکه روند پیر شدن پوست روندی همیشگی و توقف ناپذیر است، پس از انجام هایفو درمان های سبک و جزئی سالانه جهت ماندگاری بیشتر نتایج و کاهش سرعت پیر شدن پوست توصیه می گردد.

هایفو برای چه کسانی مناسب است؟

HIFU ممکن است برای همه مناسب نباشد. به طور کلی، این روش در افراد بالای 30 سال که دارای شلی پوست ملایم تا متوسط ​​هستند، بهترین نتیجه را دارد.

افرادی که دارای پوست آسیب دیده از بدن هستند یا پوست شل دارند و ممکن است قبل از دیدن نتایج به چندین روش درمانی نیاز داشته باشند.

افراد مسن با پیری عکس گسترده تر، شلی شدید پوست، یا پوست بسیار آویزان بر روی گردن، کاندیداهای خوبی نیستند و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند.

برای افراد مبتلا به عفونت و ضایعات پوستی باز در ناحیه هدف، آکنه شدید یا کیستیک و کاشت های فلزی در ناحیه درمان توصیه نمی شود.

اقدامات قبل و بعد از هایفو تراپی

قبل از هایفو تراپی نیاز به کار خاصی نیست (جز در موارد خاص مختصری بی حسی موضعی کفایت می کند) پس از هایفو تراپی فرد نبایستی پوست را گرم کند و بهتر است از ترکیبات خوراکی فعال کننده کلاژن سازی استفاده کند.

مزایای هایفوتراپی

مزایای هایفوتراپی

روش درمانی HIFU یکی از پیشرفته‌ ترین روش‌های بدون جراحی و غیر تهاجمی لیفت صورت است و مزایای زیادی دارد. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

مراحل انجام هایفوتراپی

پیش از انجام HIFU نیازی به آماده‌سازی خاصی وجود ندارد. فقط اگر آرایش دارید یا از محصولات مراقبت پوست مثل کرم ضد آفتاب استفاده کرده‌اید، باید آن‌ها را پاک کنید. در طی انجام درمان مراحل زیر طی می‌شوند:

انجام هایفوتراپی در شهریار

عوارض هایفو

هایفو عوارض خاصی ندارد، فقط ممکن است بیمار در طی درمان، کمی احساس درد کند که قابل تحمل است. گاهی به دلیل اینکه تنظیم مناسب انرژی صورت نگرفته باشد، پوست کمی قرمز می شود که کاملا گذرا است و به سرعت بهبود می یابد.

خدمات زیبایی در شهریار

چرا HIFU را انتخاب می کنیم؟

نتایج بارز طی دو الی چهار جلسه

بلافاصله پس از درمان متوجه خواهید شد که پوست شما سفت تر شده و بافت آن بلند شده است. در طی 12-6 هفته آینده ، شاهد بهبود چشمگیر کانتور صورت و کاهش قابل ملاحظه خطوط و چین و چروک ها خواهید بود!

صورت را لیفت کرده و پوست گردن را سفت می کند

HIFU برای جوانسازی پوست و سفت کردن ماهیچه ها شبیه به لیفت صورت سنتی عمل می کند – شما از مزایای مشابهی برخوردار خواهید بود ، اما بدون جراحی ، درد و یا خرابی!

نتایج می تواند تا 18 ماه دوام بیاورد اثرات فوری درمان شما با گذشت زمان ادامه می یابد و بسیاری از بیماران تا 18 ماه پس از درمان ظاهر زیبایی را تجربه می کنند.

آیا هایفو ایمن است؟

انرژی سونوگرافی بیش از 50 سال است که با خیال راحت در زمینه پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین شما می توانید با خیال راحت از این روش درمانی برای ترمیم پوست خود استفاده کنید. تیم کلینیک رامیلا هموار در صدد بوده است که بهترین روش های درمانی، که هم کم خطر و هم کم هزینه هستند و در عین حال بیشترین کارایی را دارند را برای بیماران گرامی در اختیار بگذارد.

نمونه کارهای هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست

هایفو

هایفوتراپی چیست

هایفو

هایفوتراپی چیست

هایفو

قیمت هایفو در کلینیک زیبایی رامیلا

هایفوتراپی هم همانند دیگر خدمات پزشکی زیبایی بستگی به ناحیه ی مورد نظر و نوع خدمت دارد. همچنین تعداد جلسات مورد نیاز و کادر پزشکی که هایفوتراپی را انجام می دهند دارد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه با کارشناسان رامیلا تماس بگیرید.