مزونیدلینگ

مزونیدلینگ یک تکنیک پیشرفته برای جوانسازی پوست صورت، گردن و زیر چشم است که فواید چندین روش درمانی را در یک روش واحد خلاصه می کند. القاء کلاژن در این روش موجب تولید کلاژن های جدید و درخشندگی پوست می شود. این روش مشابه میکرونیدلینگ است اما عمق نفوذ سوزن ها متفاوت است و در مزونیدلینگ مزودرم پوست را برای نتایج بهتر هدف قرار می دهند. این روش ایمن، ساده و محرک ترشح کلاژن است.

مزونیدلینگ چیست

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ از دو کلمه مزو که آغاز کلمه مزودرم است و نیدلینگ که به معنی سوزن زدن می باشد تشکیل شده است. در واقع ترکیبی از دو شیوه مزوتراپی و میکرونیدلینگ است که در این شیوه کوکتل های مزوتراپی به عمق لایه مزودم فرستاده شده و درمان را در این لایه انجام می دهند و در پایان کیفیت، انعطاف پذیری و کشسانی پوست را بیشتر می کند. این روش امکان دارد با دستگاه مزوگان و یا درماپن انجام می شود که عمق نفوذ سوزن و تعداد سوراخ های ایجاد شده در واحد سطح تعریف می شود و کوکتل های مزوتراپی بطور مکانیزه به عمق موردنظر فرستاده می شوند. به دلیل ایجاد هزاران سوراخ میکروسکوپی در سطح پوست، جذب کرم ها و ویتامین های موضعی افزایش یافته و تأثیر پماد های تجویز شده چند برابر افزایش می یابد.

فواید جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

برای انجام مزونیدلینگ از چه موادی استفاده می شود؟

اینکه از چه موادی برای انجام این عمل زیبایی استفاده می شود، به هدف و محل تحت درمان بستگی دارد. در برخی موارد از این روش نه تنها برای جوانسازی پوست بلکه برای رویش مجدد مو هم استفاده می شود؛ بنابراین ماده ای که برای از بین بردن لک های پوستی استفاده می شود، با ماده ای که برای جوان سازی مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت است.

تفاوت مزونیدلینگ با میکرونیدلینگ

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ

همانطور که گفته شد، مزو نیدلینگ ترکییبی از مزوتراپی و میکرونیدلینگ است. اما احتمالاً این سؤال برای شما مطرح می شود که تفاوت این دو در چیست.

در میکرونیدلینگ برای تحریک و افزایش تولید کلاژن پوست، از هیچ ماده کمکی استفاده نمی شود. بلکه با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ، پوست تحریک شده و تولید کلاژن افزایش می یابد.

در مزوتراپی از مواد مغذی و مخصوص برا تحریک پوست استفاده میشود. این مسئله هم موجب افزایش اثربخشی روش درمان شده و هم در برخی افراد حساسیت ایجاد می کند.

طول دوره درمان میکرونیدلینگ نسبت به مزوندلینگ کمتر است. دوره نقاهت مزونیدلینگ بیشتر از میکرونیدلینگ است و در برخی از افراد تا چند روز ادامه داشته و موجب سردردشان می شود.

مراقبت های پیش از مزونیدلینگ

از سه روز قبل رتینول استفاده نکنید.

اگر سابقه ی تبخال یا تاول تبخالی دارید، با پزشک خود مشورت کنید.

از دو هفته پیش از درمان از تزریقات زیبایی بپرهیزید.

 از برنزه کردن محل مورد درمان خودداری کنید.

عدم استفاده از داروهای ضدغلظت خون همچون آسپرین و نروفن

مراقبت های پس از انجام مزونیدلینگ

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ

ماندگاری

این روش را می‌توان یکی از روش‌ های دائمی جوان‌ سازی و رفع مشکلات پوست و مو دانست. شرط طولانی شدن اثرات این روش رعایت دستورات پزشک پس از درمان و اصلاح سبک زندگی و رژیم غذایی است. این روش باعث تحریک سلول‌ های تولید کننده کلاژن می‌شود و از همین طریق مشکلات مختلف پوستی را برطرف می‌کند. به همین دلیل افزایش سن و رژیم غذایی نامناسب بر روی نتایج آن اثر می‌گذارد. علاوه بر این‌ ها نوع پوست فرد، شدت آسیب و عوامل ارثی نیز از عوامل اثر گذار بر روی ماندگاری نتایج این روش است.

جوانسازی دائمی با مزونیدلینگ
فواید مزونیدلینگ

مزونیدلینگ مناسب چه کسانی می باشد

استفاده از این روش درمان برای تمامی افراد با تیپ های مختلف پوستی که از مشکلاتی نظیر اسکار، آکنه و لکه های پوستی رنج می برند، بلامانع است.

اما در صورتی که یکی از مشکلات زیر را دارید، قبل از انجام این عمل، پزشک خود را در جریان قرار دهید:

هزینه مزونیدلینگ

مهم‌ترین فاکتور تعیین هزینه در این روش نوع و مقدار مواد مورد استفاده است. مقدار این مواد با توجه به هدف و محل درمان مشخص می‌شود و با توجه به تفاوت قیمت مواد مختلف، قیمت‌ های متفاوتی نیز دارد. همچنین هزینه مزونیدلینگ مو با پوست تفاوت دارد. این موضوع نیز به این دلیل است که نوع مواد مورد استفاده برای رشد مو ها با مواد تقویت‌ کننده پوست متفاوت است. بعلاوه سن، نوع پوست، نوع آسیب و شدت آن نیز از عوامل تعیین‌ کننده هزینه هستند.

نمونه کارهای مزونیدلینگ

هایفوتراپی چیست

مزونیدلینگ

هایفوتراپی چیست

مزونیدلینگ

هایفوتراپی چیست

مزونیدلینگ

زیبایی و جوانی را با ما تجربه کنید

میزان تخصص و مهارت پزشک و به‌ روز بودن مواد و دستگاه‌ های مورد استفاده در اثرگذاری این روش جوانسازی تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل بهتر است قبل از هر اقدامی به‌ خوبی درباره اعتبار کلینیک و مهارت پزشک تحقیق کنید. در کلینیک زیبایی رامیلا این روش توسط بهترین و ماهرترین پزشکان انجام می‌شود. بنابراین شما می‌توانید به نتایج دلخواه خود برسید و پوستی صاف و درخشان داشته باشید. بعلاوه هزینه‌ ها در این کلینیک نسبت به دیگر کلینیک‌ ها بسیار مناسب‌ تر است و شما می‌توانید با هزینه‌ ای منطقی زیبایی و جوانی خود را دوباره به دست آورید. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتری در ارتباط با این روش می‌باشید با کارشناسان حرفه ای ما در تماس باشید.