تعداد جلسات لازم لیزر موی زائد

تعداد جلسات لازم لیزر موی زائد

تعداد جلسات لازم لیزر موی زائد

جلسات لازم لیزر موی زائد

از بین بردن مو های زائد بدن همواره یکی از دغدغه‌ های اصلی افراد بوده است. اگر قصد دارید از مزایای لیزر موهای زائد بهره ببرید باید تمامی جلسات درمانی را پشت سر بگذارید. در غیر این صورت نمی‌توان به طور کامل مو های زائد بدن را از بین برد. حال سوالی که ذهن کاندید های لیزر را به خود مشغول می‌کند این است که چند جلسه درمانی برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز است؟

در پاسخ به این سوال باید عوامل متعدد بسیاری را در نظر گرفت. از جمله این موارد می‌توان به رنگ پوست، جنس و ضخامت مو، نوع دستگاه لیزر و غیره اشاره کرد. رامیلا کلینیک قصد دارد در این مقاله به بررسی تعداد جلسات لیزر موهای زائد و عوامل تاثیرگذار بر آن بپردازد.

برای لیزر موهای زائد چند جلسه لیزر لازم است؟

به طور معمول برای لیزر موهای زائد، تعداد جلسات مورد نیاز 6 جلسه است، البته گاهی لازم است که این روال بیشتر طول بکشد و مثلا 1 جلسه اضافی نیز برای فردی که قصد لیزر کردن موهای زائد را دارد، در نظر گرفته شود.

 

 

 

جلسات لازم لیزر موی زائد

 

 

فاصله بین جلسات لازم لیزر موی زائد

جلسات درمانی از بین بردن موهای زائد بوسیله لیزر باید با فاصله ی زمانی 4 تا 6 هفته تنظیم شوند، دقت داشته باشید که این فاصله زمانی نباید بیشتر یا کمتر باشد، در صورتی که فاصله ی زمانی جلسات لیزر پایین باشد غیر اصولی است و باعث می شود که شما هم پول بیشتری خرج کنید و هم نتیجه مناسبی نگیرید.

از  طرفی اگر فاصله ی زمانی بین این جلسات بیشتر باشد چرخه ی لیزر موهای زائد بدن به درستی اجرا نمی شود و به نتیجه ی دلخواه دست پیدا نخواهید کرد.

 

7عوامل موثر در تعداد جلسات لازم لیزر موی زائد

۱- قسمت تحت لیزر موهای زائد

اولین عامل قسمتی از بدن می باشد که  تحت لیزر قرار می گیرد. موی هر قسمت بدن دارای چرخه رشد (آناژن، تلوژن، کاتاژن) متفاوت می باشد و همچنین این چرخه رشد در رابطه مستقیم با ژنتیک هر فرد و مشخصا هر فردی طول زمانی متفاوت درمان، با هم دارند.

 

۲- نوع پوست و مو

نوع پوست و مو تاثیر بسزایی در تعداد جلسات لیزر موهای زائد دارد. هر چه رنگ مو تیره تر و رنگ پوست روشن تر تعداد جلسات کمتری برای رفع موی زائد مورد نیاز می باشد.

 

 

فاصله بین جلسات لازم لیزر موی زائد

۳-سن و جنسیت

در بین تمامی پارامتر های گفته شده هرگز نباید نقش جنسیت و سن افراد را نادیده گرفت. چرا که حجم مو های زائد و میزان ضخامت آن‌ها در زنان و مردان یکسان نیست. از طرفی دیگر با گذر سن سرعت رشد و میزان مو های بدن تغییر می‌کند. در نتیجه هرگز نباید تعداد جلسات یکسانی را برای هر یک از این گروه‌ ها در نظر گرفت.

 

 

۴- نوع دستگاه انتخابی برای حذف مو زائد

یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین تعداد جلسات لازم لیزر موی زائد نوع دستگاهی است که برای این منظور انتخاب می‌شود. دستگاه‌ های لیزر موجود در بازار با توجه به طول موج و مکانیزمی که دارند میزان اثر بخشی متفاوتی را خواهند داشت. بهترین راه برای انتخاب دستگاه مناسب تصمیم‌گیری با توجه به شرایط بیمار و طول موج دستگاه لیزر است.

 

 

نوع دستگاه انتخابی برای حذف مو زائد

 

 

۵- واکنش بدن و تراکم مو

واکنش بدن هر فرد به انجام لیزر  و میزان لیزر پذیری بدن نقش مهمی در تعداد جلسات دارد.تراکم مو در قسمت تحت لیزر مو بدین شکل موثر می باشد که هر چه تراکم مو بیشتر باشد تعداد جلسات لیزر بیشتر خواهد شد.

 

6- میزان موی در فاز رشد

با توجه به اثر گذاری لیزر بروی مو در فاز رشد، ممکن است در زمان جلسه اول تعداد کمی مو در فاز رشد قرار داشته باشند و در هیچ فردی قابل تشخیص نیست. پس هر چه تعداد مو بیشتر در زمان لیزر در فاز رشد قرار بگیرند، تعداد جلسات کمتری برای رفع مو نیاز است.

 

7- شرایط عادی بدن

عواملی مثل بیماری های همچون مشکلات هرمونی یا تیروئد و به طبع آن مصرف دارو های تاثیر گذار در رشد موهای زائد دارند و باعث افزایش تعداد جلسات لیزر خواهند شد. بطور کل می توان تعداد جلسات لیزر را بین ۶ تا ۱۲ جلسه مشخص نمود که وابستگی زیادی به عوامل موثر در تعداد جلسات لازم لیزر دارد.

 

 

تعداد جلسات لیزر الکساندرایت

 

 

تعداد جلسات لیزر الکساندرایت

تعداد جلسات لیزر الکساندرایت نیز نسبت سایر دستگاه های لیزر، ممکن است، کمتر باشد. البته بازهم خاطر نشان می کنیم که تعداد جلسات لیزر به ضخامت مو شما و رعایت اصول درمان از جانب شما و پزشک تان بستگی دارد. یکی دیگر از دلایل بیشتر شدن جلسات لیزر این است که بعضی مو ها هرمونی هستند، به عنوان مثال موهای بالای لب و پایین چانه بیشتر از بقیه مو ها تحت تاثیر هرمون ها قرار می گیرند و به همین دلیل از بین  بردن آن ها به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد.

در زمان های بارداری و یا یائسگی موهایی که خواب بودند و تا دیروز وجود نداشتند، ناگهان فعال می شوند. البته باید گفت لیزر روی موهایی که تحت تاثیر هرمون ها هستند اثر می کند، ولی تنها مشکلی که هست این است که اگر تا قبل از در آمدن آن ها مثلا چانه یا بالای لب خود را لیزر کرده باشید، این موها به دلیل فعال نبودن از بین نمی روند.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد و هزینه لیزر مو زائد در شهریار با پزشکان ما در کلینیک تخصصی رامیلا تماس بگیرید و به صورت رایگان در این مورد مشاوره دریافت کنید.

آدرس: تهران – شهریار-میدان فرمانداری

02165220072

09393414561

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته بندی مقالات

آخرین مقالات

تبلیغات