آشنایی با کاشت مو به روش FUG

آشنایی با کاشت مو به روش FUG

آشنایی با کاشت مو به روش FUG

 

کاشت مو به روش FUG یکی از بهترین و محبوب ترین روش های کاشت در ایران می باشد، که هم خانم ها و هم آقایان از این روش برای درمان ریزش مو استفاده می کنند. در این مقاله به طور کامل با این روش به همراه نکات و مزایا و همچنین هزینه این روش آشنا می شوید.

یکی از بیشترین کلماتی که در اینترنت سرچ می شوند و همچنین یکی از مواردی که افراد زیادی به دنبال دریافت اطلاعات در مورد آن هستند، دلایل ریزش مو و درمان آن هم برای خانم ها و هم برای آقایان است که روش های مختلف کاشت یکی از بهترین و موثر ترین راه ها برای درمان این مشکل آزار دهنده است که در این مطالب از رامیلا با کاشت موی FUG آشنا خواهید شد.

 

کاشت مو به روش FUG

 

کاشت مو به روش FUG که مخفف عبارت (FOLLICULAR UNIT GRAFTING) می باشد، برای درمان ریزش مو استفاده می کنند. fug یکی از بهترین روش های امروز در زمینه ی کاشت موی طبیعی است. این روش را می توان گفت شبیه به روش کاشت موی fit انجام می شود  بیمار در این نوع از کاشت مورد بی حسی موضعی قرار می گیرد و آماده جراحی می شود. ابتدا پزشک یک نوار باریک که دارای فولیکول های مناسبی است را از پشت سر بیمار برداشت و عمل پیوند مو را با دقت زیاد انجام می دهند، و جای زخم باقی مانده از برداشت فولیکول ها را بخیه خواهند زد.

 

 

 کاشت مو به روش FUG

 

مزایا کاشت مو به روش FUG

 

 • موهای کاشت شده به صورت طبیعی رشد خواهند کرد
 • نتیجه پس از کاشت دائمی بوده و اطرافیان متوجه کاشت شما نخواهند شد
 • پس از برداشت 90 درصد گرافت ها سالم بوده و عمل کاشت با موفقیت انجام خواهد شد
 • به دلیل تراکم بالا خط رویش طبیعی به وجود خواهد آمد
 • نتایج درمان دائمی و طبیعی
 • نرخ بالای فولیکول های استخراج شده در یک جلسه ( معمولا بیش از ۹۰ درصد)
 • سرعت بالا
 • استخراج تعداد بالای فولیکول ها در یک جلسه
 • بیش از 90 درصد از گرفت ها سالم باقی می ماند
 • موهای مجدد رشد کرده طبیعی به نظر می رسند

 

دوران نقاهت کاشت مو با  این روش چقدر است؟

 

اینکه دوران نقاهت خود را چگونه سپری نمایید و از نتیجه کاشت به خوبی بهره ببرید به خود بیمار بستگی دارد در این دوران پزشکان استراحت و انجام دستورات پس از کاشت را توصیه می نمایند تا 48 ساعت پس از جراحی به صورت کامل استراحت و به مدت یک هفته از انجام کارهای سنگین، ورزش و استخر و.. جلوگیری نمایند تا با نتیجه دلخواه روبرو شوند.

 

 

کلینیک کاشت موی FUG

 

کلینیک کاشت موی FUG

 

امروزه یکی از مهم ترین مواردی که در بین متقاضیان زیاد یافت می شود، کلینیک کاشت مو است. هرکسی در ابتدا و قبل از هر کاری باید پرس و جوی و مشورت های لازم را انجام دهد و بهترین گزینه را برای خودش انتخاب کند.

بعد از آن باید یک کلینیک معتبر و شناخته شده مثل رامیلا کلینیک که دارای پزشکان متخصص و با تجربه همراه با مدارک و مجوز های لازم باشد را پیدا کنید و به آن مراجعه کنید.

اگر برای اولین بار به یک کلینیک معتبر وارد شوید، این ورود همراه با خوش آمد گویی گرمی خواهد بود و تمامی افراد با خوش اخلاقی به شما خدمت رسانی می کنند و پزشک متخصص هم در اولین جلسه شما را کاملا معانه و راهنمایی می کند و بهترین روش کاشت مو را برای شما نسبت به شرایط انتخاب می کند.

 

در چه سنی می توان کاشت مو ها را انجام داد؟

 

هر زمانی که احساس نیاز به انجام شدن پیوند مو و انواع کاشت را در خود احساس کردید، می توانید با انجام شدن برخی آزمایش ها، تست ها و مراقبت های خاص کاشت را بر روی پوست سر خود انجام بدهید، چه در سن 20 سالگی باشید چه در 30 سالگی و چه در 50 سالگی. می توانید برای پیوند مو منتظر بمانید تا بخش بیشتر موهایتان بریزد و همچنین می توانید به صورت مقطعی در هر قسمتی که ریزش مو ها اتفاق افتاده است، انواع کاشت را انجام بدهید. انتخاب هر کدام از این روش ها کاملاً به میزان علاقه و خواست شما بستگی دارد و نه هیچ چیز دیگری.

 

البته در ناحیه ورتکس، ریزش مو معمولاً به شکل یک دایره بدون مو است. اگر در سن پایین که هنوز وضعیت ریزش مو در این منطقه ثابت و پایدار نشده است، اقدام به کاشت کردن مو در ورتکس نمایید، به دلیل پیشرفت روند طاسی ممکن است مجدداً اطراف دایره کاشته شده، خالی گردیده و نیاز به کاشت در اطراف این ناحیه داشته باشید. لذا در مورد ناحیه ورتکس به عنوان یک اصل کلی، بهتر است زمانی کاشت را در نظر گرفت که کم موئی یا بی موئی به وجود آمده در این منطقه نسبتا پایدار شده و سن فرد هم حداقل 25 سال باشد.

 

 

 کاشت موی FUG

 

 توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت موی اف یو جی

 

 • در روز های اول پس از عمل کاشت از شستن مو های خود اجتناب کنید.
 • استفاده از کلاه و یا روسری باعث آسیب به فولیکول ها و همچنین کند شدن روند بهبودی خواهد شد.
 • در روز های اولیه بعد از عمل تا جای ممکن در معرض تابش مستقیم خورشید نباشید. این کار باعث آسیب رساندن به گرافت های مو و همچنین طولانی شدن روند بهبود خواهد شد.
 • پس از این که پزشک شما شستن مو را مجاز اعلام کرد برای جلوگیری از عفونت حاصل شده از عرق کردن به آرامی موهای خود را با آب و صابون ملایم شستشو دهید.

 

این روش کاشت مو برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که دچار ریزش مو و طاسی یا کم پشتی دائمی شده باشند و تراکم موی آنها کم باشد کاندیدای مناسبی برای این روش کاشت مو هستند. البته این نظر و انتخاب بعد از معاینات پزشک و نسبت به شرایط شما انتخاب می شود.

 

هزینه کاشت مو به روش FUG

 

 هزینه انواع روش های کاشت مو، بستگی زیادی شدت ریزش مو و وضعیت بانک موی فرد دارد. همچنین مهارت و تخصص پزشک جراح و انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو نیز در تعیین قیمت کاشت موی FUG تأثیر دارد. هزینه کاشت، براساس نوع کاشت مو تعیین می شود و نمی توان یک نرخ قطعی برای آن در نظر گرفت. از معیارهای دیگری که در هزینه کاشت مؤثر می باشند می توان موارد زیر را نام برد.

 • تخصص، مهارت و سابقه پزشک جراح.
 • استفاده از کلینیک های تخصصی یا فوق تخصصی.
 • میزان کم مویی یا طاسی سر متقاضی.
 • میزان کاشت و یا تعداد تارهای کاشته شده.

رامیلا کلینیک با ارائه خدمات حرفه ای انواع روش های کاشت مو، و خدمات ویژه زیبایی صورت، یکی از برترین کلینیک ها برای باز گرداندن زیبایی به افراد است که سوابق درخشانی در کارنامه خود دارد. شما می توانید جهت استفاده از خدمات ما با کادر حرفه ای رامیلا تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته بندی مقالات

آخرین مقالات

تبلیغات